NE_NI logo

Agata Kalinowska

Przedstawia Bartosz Kołata

Kim jesteś.

Czasami „Proszę Pana, może chciałby pan wstąpić do naszego klubu i poznać piękne dziewczyny, powitalny drink gratis”, czasami całkiem znaną fotografką, a czasami kołtunem w niewypranej pościeli z wielką dramą w sercu.

Co jest dla ciebie ważne.

Ludzie, umiejętność krytycznego myślenia, życie na pełnej parze, chwile, które są jak poezja: jak emigrantka z Polski w Kopenhadze tłumacząca taksówkarzowi z Sudanu, w jaki sposób ojciec Britney zniewolił swoją córkę finansowo, za oknami zachodzi słońce, a w bagażniku leży wielkie, drogie lustro w trzech kawałkach, bo się potłukło przy znoszeniu i w zasadzie to można by je wyrzucić. Ważne jest dla mnie, że ludzie opowiadają mi takie rzeczy, bo wiedzą, że zrozumiem, czemu są piękne. Mambo jumbo.

Co cię wzmacnia.

Kurkuma XD

Co cię osłabia.

Widok mojego ojca, który traci wigor i zbyt często myśli o śmierci. Strach przed powolnym umieraniem, kiedy roztaczasz zapach śmierci i nikt już nie chce na ciebie patrzeć.

Na zdjęciu Alexis Kosmas

Czym jest dla ciebie twoja praca.

Chcę sfotografować i opisać ludzi, z którymi jestem blisko, w taki sposób, że będzie można się w nich zakochać. No to chyba chodzi o miłość, ale też o fantazję i granie z nią. Moja praca to dla mnie konieczność i główny sposób porozumiewania się ze światem.

Twój cel.

Przeżyć życie pięknie wśród kochanych ludzi i co roku oglądać od nowa wiosnę.

Twoje marzenie.

Żeby dobro ostatecznie wygrało ze złem, wiadomo.