NE_NI logo

Social media

Facebook

Ne_Ni

Do priorytetowych zadań Fundacji należy: - Kreowanie postaw obywatelskich, - Budowanie szerokiej akceptacji w społeczeństwie, - Zachęcanie do aktywizmu społeczno-obywatelskiego. Nasze zasady: - jesteśmy niezależne_ni od instytucji państwowych i politycznych, - nie wyręczamy państwa i samorządów w wykonywaniu ich podstawowych obowiązków, - jesteśmy transparentne_ni w naszych działaniach i rozliczeniach, - o swoich działaniach i przedsięwzięciach informujemy publicznie na stronie internetowej oraz w rocznych sprawozdaniach. Tworzymy platformę do wymiany idei poprzez wydawanie kwartalnika społeczno-aktywistycznego „Ne_Ni”. Realizujemy też inne działania własne: prowadzimy kampanie i akcje społeczne, monitorujemy funkcjonowanie instytucji publicznych, podejmujemy działania rzecznicze, organizujemy konferencje i debaty, warsztaty i spotkania, wydajemy analizy, opracowania eksperckie, raporty i inne publikacje. Fundacja Ne_Ni została założona w 2021 roku. Jesteśmy zarejestrowane_ni w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000894050
Ne_Ni
Ne_Ni jest w: Poland.2 miesięcy temu
Drogie osoby,
W byciu świadomą obywatelską osobą tego świata przychodzi czas na rozsądną, uważną i czułą uczciwość. I to właśnie chcemy tym nieco dłuższym postem Wam przekazać.

Każde z Was doświadczyło skomplikowanego poziomu czasów, w jakich przyszło nam żyć. Poprzednie lata były trudne, jednak te ostatnie dwa wyjątkowo dają w kość. Zarówno w nasze drgające strachem o bliskich serca, jak i również te zwykłe, konsumenckie ciała i dusze, potrzebujące korzystać z zasobów, jakie są dostępne dla części z nas w tym ekonomicznym systemie.

Zatem wprost: jako Redakcja Kwartalnika NE_NI potrzebujemy zrobić sobie czas przerwy. Spokojnie, to nie jest rozstanie! Mamy z każdą z osób, która sięgnęła po teksty i obrazy naszego kwartalnika szczególną, niezbywalną więź, więc de facto nie rozstaniemy się nigdy. 😉
To jest dla nas ten delikatny czas, który musimy sobie dać, by zebrać siły na nowo i pozyskać zasoby, które są nam tak potrzebne do realizowania tego projektu w dobry i zrównoważony sposób.
Nie ukrywamy, że również musimy skonstruować dobry plan, by nas ten projekt zwyczajnie nie wykończył finansowo i psychicznie. I żeby to wykończenie nie stało się kwasem, który będziemy czuć w żołądkach, zamiast radości i lekkości odczuwanej w związku z tworzeniem tak niezwykłej rzeczy, jaką jest ten Kwartalnik. Więc zaciągamy metaforyczny ręczny, wysiadamy na chwilę z auta, by dać odpocząć ciałom i umysłom.

Dużo się nauczyły_liśmy przez ten rok, oj, wiele! Chcemy przetworzyć tę wiedzę, zdobyć nową, przeorganizować i dostosować się do czasów, w których przyszło nam żyć. Dajcie nam trochę czasu na odpoczynek, odetchnięcie i zebranie sił, wrócimy!

Oczywiście, zapraszamy Was bardzo mocno do wysyłania w świat info, że istniejemy i robimy kawał dobrej roboty. Jest to dla nas potencjałem, który niezwykle się przyda i pomoże nam w dalszej pracy.
Zapraszamy Was do zajrzenia na naszą stronę. Mamy tam podkoszulki, skarpetki, printy, plakaty i numery kwartalnika, które możecie zakupić i nas wesprzeć.

Sprawdźcie również swoje ustawienia powiadomień dla naszych social media, by nasz wielki powrót z popiołów nie umknął Waszej uważności. 😉

Kochane_ni, do zobaczenia!

Fundacja Ne_Ni
Ne_Ni
Ne_Ni3 miesięcy temu
"Mam na imię Charlie i jestem artystą LGBTQIA. Spektrum mojej twórczości to kostium i scenografia...W życiu ważne są dla mnie: spokój, miłość, równość i natura."

Kochane osoby.
W piątym numerze naszego kwartalnika prezentujemy wam sylwetkę Karola Mietkiewicza (Charlie Mintson).

Więcej o jego twórczości znajdziecie na naszej stronie. Link znajdziecie w komentarzu.

Zapraszamy do lektury.

Fot. 1 Charlie Mintson
Fot. 2 Matthew Mills
Ne_Ni
Ne_Ni3 miesięcy temu
"Przedsiębiorstwa społeczne powstają bardzo często wśród małych społeczności, mają korzenie w społecznych ideach i często zawiązują się z grup nieformalnych, przeobrażając się w dobrze prosperujące firmy, które dają społeczeństwu coś więcej, niż tylko „własne istnienie”.
Przedsiębiorstwo społeczne (...) opiera swoją działalność na chęci tworzenia wartości społecznej dla zdefiniowanej grupy odbiorców lub dla całego społeczeństwa. Właśnie ta wartość społeczna, przejawiająca się głównie w aktywizacji zawodowej i społecznej, jest fundamentem tego rodzaju przedsięwzięć."

O przedsiębiorstwach społecznych, ich wartości dla społeczności i roli jaką odgrywają w naszym społeczeństwie przeczytasz w felietonie Artura Kanieckiego - praktyka przedsiębiorczości społecznej.

Cały tekst dostępny na naszej stronie (link w komentarzu).

A ty? Znasz jakieś przedsiębiorstwo społeczne w swojej okolicy?
Korzystacie z ich usług/produktów?

Zapraszamy do lektury.

grafika: Mateusz Bautembach

Instagram

2 dni temu
4 dni temu
5 dni temu
1 tydzień temu
1 tydzień temu
2 tygodni temu

Twitter

Drogie osoby,
W byciu świadomą obywatelską osobą tego świata przychodzi czas na rozsądną, uważną i czułą uczciwość. I to właśnie chcemy tym nieco dłuższym postem Wam przekazać.

https://t.co/ELTxJIKLJp
To już dzisiaj — otwieramy nabór wniosków o pomoc prawną Funduszu Prawo Nie Wyklucza! W tej edycji przeznaczymy przynajmniej 20 000 złotych ze środków własnych Miłości na wsparcie dla osób LGBT+, których nie stać na prawnika czy prawniczkę.

Więcej:
https://t.co/dSjvlFZ9VY https://t.co/FEdqbLy9G7
fundacjaNe_Ni photo
The @EU_Commission wants to hear from intersex people & their parents as part of their consultation process. You can join the research via an interview over 📞 or 💻 or via a survey. For an interview, contact intersexeu @icf.com or for the survey, visit https://t.co/vGGHf06xnK https://t.co/Q0GaQizTZs fundacjaNe_Ni photo

YouTube

Gdzie można dostać kwartalnik ?

Zapisując się do Newslettera Ne_Ni zgadzasz się na przetwarzanie Twoich informacji osobowych (adres email) zgodnie z naszą polityką prywatności.