NE_NI logo

Social media

Facebook

Ne_Ni

Do priorytetowych zadań Fundacji należy: - Kreowanie postaw obywatelskich, - Budowanie szerokiej akceptacji w społeczeństwie, - Zachęcanie do aktywizmu społeczno-obywatelskiego. Nasze zasady: - jesteśmy niezależne_ni od instytucji państwowych i politycznych, - nie wyręczamy państwa i samorządów w wykonywaniu ich podstawowych obowiązków, - jesteśmy transparentne_ni w naszych działaniach i rozliczeniach, - o swoich działaniach i przedsięwzięciach informujemy publicznie na stronie internetowej oraz w rocznych sprawozdaniach. Tworzymy platformę do wymiany idei poprzez wydawanie kwartalnika społeczno-aktywistycznego „Ne_Ni”. Realizujemy też inne działania własne: prowadzimy kampanie i akcje społeczne, monitorujemy funkcjonowanie instytucji publicznych, podejmujemy działania rzecznicze, organizujemy konferencje i debaty, warsztaty i spotkania, wydajemy analizy, opracowania eksperckie, raporty i inne publikacje. Fundacja Ne_Ni została założona w 2021 roku. Jesteśmy zarejestrowane_ni w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000894050
Ne_Ni
Ne_Ni1 godzinę temu
"Przedsiębiorstwa społeczne powstają bardzo często wśród małych społeczności, mają korzenie w społecznych ideach i często zawiązują się z grup nieformalnych, przeobrażając się w dobrze prosperujące firmy, które dają społeczeństwu coś więcej, niż tylko „własne istnienie”.
Przedsiębiorstwo społeczne (...) opiera swoją działalność na chęci tworzenia wartości społecznej dla zdefiniowanej grupy odbiorców lub dla całego społeczeństwa. Właśnie ta wartość społeczna, przejawiająca się głównie w aktywizacji zawodowej i społecznej, jest fundamentem tego rodzaju przedsięwzięć."

O przedsiębiorstwach społecznych, ich wartości dla społeczności i roli jaką odgrywają w naszym społeczeństwie przeczytasz w felietonie Artura Kanieckiego - praktyka przedsiębiorczości społecznej.

Cały tekst dostępny na naszej stronie (link w komentarzu).

A ty? Znasz jakieś przedsiębiorstwo społeczne w swojej okolicy?
Korzystacie z ich usług/produktów?

Zapraszamy do lektury.

grafika: Mateusz Bautembach
Ne_Ni
Ne_Ni jest w: Polska.2 tygodni temu
„Zjawisko rojenia, czyli swego rodzaju ,,buntu na pokładzie” jest pierwszym z przykładów zachowań, gdzie zachowanie kolektywne zmienia się w kolektywno-indywidualne i zawiera swego rodzaju owadzi proces decyzyjny. Polega ono na wyjściu z ula części pszczół, wraz z jedną królową-matką, kiedy w starym miejscu zamieszkania robi się za ciasno. Więzy rodzinne i systemy są wtedy gwałtownie zrywane, zmienia się zachowanie i rys hormonalny rodziny, a świeżo uformowany rój udaje się na poszukiwanie nowego miejsca zamieszkania (w warunkach dzikich może to być na przykład dziupla, porzucony ul). Zachowanie to może nam się po ludzku kojarzyć ze strajkiem albo gwałtownym rozłamem systemu produkcyjnego, oraz próby instynktownego, spontanicznego polepszenia sobie warunków życiowych i powiększenia życiowej przestrzeni. Doświadczeni pszczelarze mawiają, że w ulu zmienia się wtedy nastrój i dynamika, można zauważyć poddenerwowanie pszczół, które się buntują i grupują.”

O pszczołach, robotnicach, indywidualistkach i buntowniczkach pisze Magdalena Anna Brzezicka w „Pszczoła kolektywna vs. pszczoła indywidualistka.”

Cały tekst dostępny na naszej stronie (link w komentarzu).

fot. Piotr Czyż
Ne_Ni
Ne_Ni2 tygodni temu
„W doświadczeniu aktywistycznym zderzyłem się niejednokrotnie z pojęciem deeskalacji. Jeżeli jesteś osobą zaznajomioną ze światem memów, może kojarzysz takie zdjęcie mrówkojada z rozprostowanymi w boki łapkami, tak jakby całym swoim ciałem rozdzielał bójkę. Deeskalacja w wielkim skrócie polega na rozdzielaniu ,,bójek”. Bójek między strachem a ego, paniką a brawurą…

W sumie na tym polega też medytacja. Trochę na zdeeskalowaniu samej_samego siebie. Podstawą jest rytm oddychania
i dostrzeganie bodźców, które rozpraszają.

Ostatnie dwa lata nas nie oszczędzają. Nie oszczędzają naszych psychik, ciał, zdrowia, portfeli.”.

O medytacji, kociej sierści i deeskalacji pisze Zachary w #5.

Cały tekst „Przyjmij wszystkie swoje pyłki, pyłku.” znajdziesz na naszej stronie (link w komentarzu).

Zapraszamy do lektury.

Instagram

1 godzinę temu
2 tygodni temu
3 tygodni temu
3 tygodni temu
4 tygodni temu
1 miesiąc temu

Twitter

Police have denied the appeal against the ban. @BelgradePride are now preparing the case for the Serbian Administrative Court. We will never let hate win. #EuroPride2022 https://t.co/QE22svxx0W fundacjaNe_Ni photo
"We need to both acknowledge the hurt and celebrate Declan’s life because in his voluntary capacity he did make a contribution to the advancement of LGBT rights himself."
https://t.co/fbuAPFFcBt

YouTube

Gdzie można dostać kwartalnik ?

Zapisując się do Newslettera Ne_Ni zgadzasz się na przetwarzanie Twoich informacji osobowych (adres email) zgodnie z naszą polityką prywatności.