NE_NI logo
Wygadane_ni

01100010 01100101 01111010 0111 (…)

Jest jakaś szansa, że ten tekst przeczytasz również na ekranie swojego telefonu czy laptopa. Biorąc pod uwagę niezwykle postępujące zmiany w technologii – pokolenie naszych rodziców/opiekunów najprawdopodobniej tę dynamikę doświadcza bardziej dotkliwie – możliwość pozyskiwania informacji w tych czasach jest niezwykle łatwa. Ale czy aby na pewno?

“Mury wznoszą się i stanowią usprawiedliwienie tego, że tkwi się…” *

Drogie osoby. Tak, ten trudny rok dobiega końca. Poprzedni nie był łatwiejszy. Mamy za sobą miesiące hiobowych wieści, bolesnej świadomości posiadanych przywilejów, których nie możemy zdać w kierunku potrzebujących ich, marginalizowanych grup. Możliwe, że był to też czas medytacji i skupienia na potrzebach ducha i ciała, by bez reszty nie dać się obezwładniającej ciemności i […]

22 października. Rok później

Jeżeli czytasz ten tekst, mamy nadzieję, że przez ten rok udało Ci się znaleźć czas i przestrzeń na ukojenie ciała i ducha. Minął bowiem równo rok najprawdopodobniej największych protestów, jakich doświadczyła historia tego państwa.

Nie tylko przez miesiąc

Miesiąc historii LGBT wciąż trwa. Podobno. Tylko gdzie? Na pewno nie na lekcjach historii, języka polskiego czy wiedzy o społeczeństwie w polskich szkołach – gdzieś w Rzeszowie, w Kaliszu czy w Ełku.

Droga Redakcjo NE_NI

Dziękuję za całą pracę, jaka została przez Was włożona, by stworzyć pismo, które pobudziło autentycznie moje synapsy, myśli, inspirację, uwagę i wzruszenie

Język obcych z długim blond jedwabiem

Moje ostatnie słowa na tej stronie poświęciłem demonstracji, której byłem cyfrowym uczestnikiem. O wymiarze cyfrowego uczestnictwa w obecnych doświadczeniach protestowych poświęcę kiedyś osobną ilość akapitów.

Biwidoczne_ni

Dzień Widoczności Osób Biseksualnych obchodzony jest co roku 23 września i jest bardzo ważnym dniem dla całej społeczności.

Dwie okrutne prawdy

W poniższym wypowiem się jako jednostka, bowiem mam poczucie, że doświadczenie tragedii mającej miejsce na granicy polsko-białoruskiej w swoim stopniu i złożoności jest doświadczeniem odmiennym dla każdej osoby

Porozmawiajmy o 7-mym sierpnia

7-My sierpnia w założeniu pomysłodawców z Kampanii Przeciw Homofobii miał być serią filmików publikowanych w sieci, które dałyby przestrzeń osobom uczestniczącym w sierpniowych protestach w 2020 roku, by opowiedziały o nich ze swojej perspektywy.